Radiohead na Open'er Festival!

REKLAMA
Radiohead to pierwsza gwiazda przyszłorocznego festiwalu Open'er. Anglicy zagrają w Gdyni 28 czerwca.
REKLAMA

- Czekam na ten moment od pierwszej edycji festiwalu, od 15 lat. To ogłoszenie jest niepowtarzalne, oczekiwane przez bardzo wielu i co tu dużo mówić, historyczne - mówi szef festiwalu Mikołaj Ziółkowski . - Po raz pierwszy w Gdyni! Po raz pierwszy na Open'erze! Radiohead!

REKLAMA

Radiohead to bez wątpienia jedna z najważniejszych współczesnych grup, a z całą pewnością najbardziej wpływowa. Powstali w 1985 roku w Abingdon, niecałe 20 kilometrów od Oxfordu, z którym zespół kojarzony jest do dziś. Skład zespołu od samego początku jest niezmienny: Colin Greenwood , Jonny Greenwood, Ed O'Brien, Philip Selway i Thom Yorke.

Radiohead sprzedali blisko 30 milionów płyt na całym świecie, ale to nie sukces komercyjny jest w ich wypadku najważniejszy. Każdy z kolejnych albumów - w sumie mają ich w oficjalnej dyskografii dziewięć - zapisał się w historii muzyki jako osobny głos i nowe otwarcie. Do ich najważniejszych dzieł zalicza się "OK Computer" z 1997 roku oraz wydany 3 lata później "Kid A". Oba albumy nie tylko stały się kamieniami milowymi w dyskografii zespołu, ale zdefiniowały także całą nowoczesną muzykę poprzez mariaż alternatywnego rocka z elektroniką, jazzem, krautrockiem, a nawet awangardą. Zarówno "OK Computer" jak i "Kid A" znalazły się na czele muzycznych podsumowań nie tylko w latach swoich premier, ale także całej dekady.

Kolejny znaczącym ruchem inspirowanym przez zespół była redefinicja procesu wydawniczego. Swój 7 studyjny album zatytułowany "In Rainbows" Radiohead wydali praktycznie bez promocji, a o jego cenie (lub jej braku) decydował odbiorca.

Ostatni album Radiohead ukazał się 8 maja tego roku. "A Moon Shaped Pool" , oczekiwany od co najmniej dwóch lat, a jego premiera została poprzedzona dwoma singlami: "Burn The Witch" i " Daydreaming". Tegoroczna, już zakończona trasa promująca wydawnictwo, składała się z zaledwie 26 koncertów na całym świecie. Dziś staje się jasne, że Radiohead będą koncertować także w przyszłym roku, a na ich trasie znajdzie się koncert na Open'er Festival, w środę, 28 czerwca 2017.

REKLAMA

RadioheadRadiohead www.facebook.com/openerfestival www.facebook.com/openerfestival

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory