Bob Dylan nie odbierze Nobla!

REKLAMA
Choć zapowiadał, że chce, ostatecznie Bob Dylan nie pojawi się w Sztokholmie, aby odebrać literacką Nagrodę Nobla.
REKLAMA

Przypomnijmy, że Bob Dylan został laureatem literackiego Nobla "za stworzenie nowej poetyckiej ekspresji, która wpisała się w wielką tradycję amerykańskiej pieśni" . Przez dłuższy czas nie odpowiadał na pytania organizatorów uroczystości, czy pojawi się w Szwecji, aby nagrodę odebrać. W końcu przyznał, że zamierza pojawić się na ceremonii wręczenia Nobla, która odbędzie się 10 grudnia. - Absolutnie - powiedział. - Jeśli tylko będzie to możliwe.

REKLAMA

Jak się jednak okazuje, Bob Dylan napisał list do organizatorów gali, że inne obowiązki uniemożliwiają pojawienie się w Szwecji 10 grudnia. W końcu jednak Amerykanin będzie musiał się zjawić w stolicy Szwecji. Komitet Noblowski wymaga bowiem, aby laureat Nagrody Nobla wygłosił wykład.

- To jedyny obowiązek laureata. Musi się to stać w ciągu sześciu miesięcy począwszy od 10 grudnia 2016 roku - czytamy w wiadomości przesłanej do agencji Associated Press. Dodano w niej również, że nieodebranie nagrody nie jest czymś wyjątkowym. W przeszłości literackiego Nobla nie odebrali Doris Lessing, Harold Pinter czy Elfriede Jelinek.

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory