Brad Whitford (Aerosmith) dołączył do Experience Hendrix Tour

Brad Whitford uzupełnił grono muzyków "Experience Hendrix Tour". Gitarzysta Aerosmith zagra na wybranych koncertach już w marcu. David Hidalgo i Cesar Rosas (Los Lesbos) także przyłączyli się do trasy.

Whitford, Hidalgo i Rosas znaleźli się w grupie legendarnych muzyków. W tym roku na scenie "Experience Hendrix Tour" zobaczymy basistę Billy'ego Coxa (The Jimi Hendrix Experience i Band of Gypsys), legendę bluesa Buddy'ego Guy'a , Zakka Wylde'a , Jonny'ego Langa , Kenny'ego Wayne Shepherda i wielu innych.

"Experience Hendrix Tour" pierwszy raz odbyła się w 1995 roku. To była trochę inna forma. Jednorazowe show pod nazwą "Jimi Hendrix Electric Guitar Festival" miało celebrować krótką, lecz niezmiernie wpływową karierę Jimi'ego Hendrixa.

Tegoroczna edycja nie jest pierwszą dla gitarzysty Aerosmith. - Dogłębnie znał i rozumiał bluesa - mówił Whitford o Hendrixie. - Nie wiem, skąd to się wzięło. My wszyscy staramy się to zdobyć i poczuć. Nie możemy do końca tego rozgryźć, ale bawimy się. Staramy się go naśladować. To dla nas naprawdę świetna lekcja.

Pierwsza edycja trasy po Zachodnim Wybrzeżu odbyła w 2004 roku. Organizatorzy zapewniają, że najbliższa odsłona będzie jeszcze lepsza. Łącznie zagrają 29 koncertów - pierwszy już 17 lutego. Dwa dni później planują specjalny koncert w rodzinnym mieście Hendrixa, Seattle.

 

SŁUCHAJ ROCK RADIA