Paul McCartney pozywa Sony!

REKLAMA
Paul McCartney zamierza odzyskać prawa do katalogu The Beatles. Basista i wokalista złożył w federalnym sądzie w Nowym Jorku pozew przeciwko firmie Sony/ATV.
REKLAMA

Zgodnie z amerykańskim prawem, a dokładnie zapisem dotyczącym z 1976 roku, artysta może upomnieć się o prawa autorskie do swych utworów po 56 latach.

REKLAMA

W październiku 2018 roku Paul McCartney powinien więc dostać połowę praw autorskich do utworów The Beatles opublikowanych w 1962 roku (drugą połowę dostanie spadkobierczyni Johna Lennona, Yoko Ono ). W kolejnych latach artysta będzie odzyskiwał prawa do późniejszych nagrań.

- Darzymy Sir Paula McCartneya szacunkiem, cieszymy się wieloletnią i owocną współpracą dotyczącą cennego katalogu utworów skomponowanych przez Lennona i McCartneya - czytamy w oświadczeniu Sony . - Od dziesięcioleci współpracujemy z Sir Paulem i spadkobiercami Johna Lennona nad zachowaniem i promowaniem wartości katalogu. Czujemy się zawiedzeni tym, że złożono przeciwko nam pozew, który naszym zdaniem jest niepotrzebny i przedwczesny.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory