Metallica nie zagra w Chorzowie

Według wstępnych informacji thrashmetalowa legenda miała uświetnić otwarcie Stadionu Śląskiego. Występ został odwołany ze względu na niekorzystne warunki umowy dotyczącej koncertu.

Po ośmioletniej modernizacji, otwarcie obiektu zostało zaplanowane na wrzesień 2017 roku.

Organizatorzy obawiali się, że termin realizacji może zostać przesunięty. W związku z podpisaną umową koszt odwołania koncertu wyniósłby nawet 10 milionów złotych .

Wojciech Saługa, z Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach przyznał:

Warunki umowy w sprawie koncertu były mało korzystne. Rzeczywiście wycofaliśmy się.

Jeszcze do niedawna mówiło się, że otwarcie Stadionu Śląskiego w Chorzowie uświetni gwiazda światowego formatu. Wybór Metalliki był uzasadniony rzeszą wiernych fanów zarówno na Śląsku jak i w innych zakątkach Polski. Oprócz Jamesa Hetfielda i spółki wymieniano także takich wykonawców jak Justin Timberlake czy Bruce Springsteen .

Wszystkie szczegóły dotyczące otwarcia Stadionu Śląskiego zostaną przedstawione przez Marszałka Województwa 15 lutego. Wtedy też dowiemy się kto w zamian zagra na scenie obiektu. Do tej pory Metallica koncertowała na Śląsku aż sześć razy - w Chorzowie (1991, 2004, 2008) i w katowickim Spodku. Żadna inna gwiazda tego formatu nie odwiedzała nas tak często i tak chętnie.

SŁUCHAJ ROCK RADIA