Patti Smith wraca do Polski!

REKLAMA
Patti Smith wraca do Polski. Artystka, która w 2015 roku na OFF-ie zaprezentowała album "Horses", tym razem zaprezentuje przekrojowy repertuar, pojawiając się ze swoim zespołem na 11. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.
REKLAMA

Patti Smith , ikona nowojorskiego punk rocka, wniosła do niego pierwiastek feminizmu i dużą dawkę poezji. Piosenkarka, pisarka, malarka i zagorzała pacyfistka.

REKLAMA

Pełna pasji muzyka oraz niesamowita energia płynąca z scenicznego przekazu zrobiły z Patti Smith ikonę rocka i wzór dla wszystkich dziewczyn pragnących zrobić karierę na rockowej scenie. Nigdy nie bazowała na kobiecym seksapilu tylko na intelektualnych wartościach swoich tekstów i bardzo eklektycznej muzyce, w której swoiście mieszały się różne wpływy.

Jej debiutancka płyta "Horses" trafiła na listę stu najważniejszych płyt wszech czasów. W 2005 roku Smith została odznaczona Orderem Sztuki i Literatury przez francuskiego ministra kultury, a w 2007 roku została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame. W 2016 wystąpiła podczas ceremonii noblowskiej, reprezentując laureata literackiej nagrody, Boba Dylana.

Dorobek 70-latki zamyka longplay "Banga" z 2012 roku.

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory