Roger Waters zagra na granicy USA z Meksykiem?

REKLAMA
Waters rozważa specjalny koncert, który miałby mieć miejsce na granicy amerykańsko-meksykańskiej. Artysta zagrałby numery z kultowego albumu "The Wall"!
REKLAMA

Waters z okazji upadku muru berlińskiego dał niesamowity koncert w stolicy Niemiec, wykonując z plejadą gości klasyczny album "The Wall" . Potem wielokrotnie z nim koncertował (także w Polsce). Angielski artysta raczej celebrował upadki murów. Teraz jednak zastanawia się na tym, aby wykonać kultową płytę na granicy amerykańsko-meksykańskiej, aby w ten sposób zaprotestować przeciwko planom prezydenta Donalda Trumpa budowy muru oddzielającego USA i Meksyk.

REKLAMA

- Przekaz tej płyty jest dziś bardzo istotny, odkąd pan Trump został prezydentem. Jego plany budowy muru tworzą ogromną wrogość między rasami i religiami - mówił Roger Waters w rozmowie z agencją AFP. - Album opowiada o tym, jak niszczące jest tworzenie murów, na płaszczyźnie osobistej i szerszej również. Muzyka to uzasadniony środek protestu, muzycy mają prawo go wyrażać.

Waters już wcześniej dał wyraz swojej antypatii do Trumpa, porównując go do Hitlera.

Zanim koncert się odbędzie, ukaże się album "Is This the Life We Really Want?". Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

- To tak naprawdę płyta o miłości. O tym zresztą są wszystkie moje płyty - mówił kilka miesięcy temu Waters. - Rozmyślam nie tylko nad tym, dlaczego zabijamy nasze dzieci. Zastanawiam się też nad chwilami pełnymi miłości (jeśli dane jest nam jej doświadczyć) i pozwalam tej miłości rozświetlać wszystko i wszystkich.

REKLAMA

Według wcześniejszych doniesień, nad brzmieniem czuwa Nigel Godrich z Radiohead. Zestaw wypełni 12 utworów.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory