Patti Smith kupiła zrekonstruowany dom Arthura Rimbauda!

REKLAMA
Patti Smith od zawsze przyznawała się do ogromnej fascynacji sztuką, literaturą i poezją. Do artystów, którzy w szczególności ją inspirowali należą między innymi poeci Charles Baudelaire, Wiliam Butler Yeats, William Blake i Bob Dylan. Jednak szczególne miejsce w jej sercu niewątpliwie zajmuje Arthur Rimbaud.
REKLAMA

W 1996 roku w wywiadzie dla "BOMB Magazine" wspominała o poecie:

REKLAMA

"Poświęciłam bardzo wiele moich dziewczęcych fantazji Rimbaud'owi. Rimbaud był właściwie moim chłopakiem".

Ostatnio Patti postanowiła zrealizować jedno ze swoich marzeń, kupując zrekonstruowany dom francuskiego poety. Budynek znajduje się w niewielkim francuskim miasteczku Roche, niedaleko granicy z Belgią. To właśnie tu zaledwie 19-letni Rimbaud rozpoczął pracę nad swym najsłynniejszym poematem "Sezon w piekle", uznawanym za przełomowy moment dla rozwoju nurtu poezji surrealistycznej.

Rodzinny dom poety od dawna był miejscem pielgrzymek dla jego fanów. Sama Smith opisuje w książce "Poniedziałkowe dzieci" swoją podróż po Francji śladami Rimbauda w latach 70.

W ostatnich latach dom zaczął mocno podupadać, jego rekonstrukcją zajęli się Jacqueline Kranenvitter i Paul Boens. Prawdopodobnie dla Patti ogromne znaczenie miało wzięcie odpowiedzialności za miejsce tak szczególnie związane z życiem artysty, którego kochała odkąd była nastolatką. Teraz wiadomo, że jest on w dobrych rękach!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory