Ile okazała się warta konsola, na której zmiksowano "The Dark Side Of The Moon"?

REKLAMA
Stół mikserski TG12345 MK IV zbudowany przez inżynierów z EMI znajdował się w słynnym studio przy Abbey Road przez 12 lat - pomiędzy rokiem 1971 i 1983 - co oznacza, że spotkał się z wieloma słynnymi artystami i zmontował ich najsłynniejsze nagrania.
REKLAMA

Ze sprzętu korzystali między innymi Paul McCartney z zespołem Wings, George Harrison, Ringo Starr, Kate Bush oraz The Cure. Dodatkowo, to właśnie na nim Pink Floyd pracowali nad swoim legendarnym albumem "Dark Side Of The Moon". Urządzenie symbolizuje więc porządny kawał historii rocka i z pewnością wielu fanów muzyki z chęcią weszłoby w jego posiadanie.

REKLAMA

Jak podaje magazyn The Rolling Stone ostatnio udało się to jednemu z nich - konsola została sprzedana przez nowojorski dom aukcyjny Bonhams za 1,8 miliona dolarów (przy cenie wywoławczej 700 000 $). Nieznany nabywca otrzymał też list od menedżera Abbey Road Studio, Kena Townsenda, potwierdzający autentyczność sprzętu oraz dokument opisujący jego historię, autorstwa inżyniera Briana Gibsona, według którego jest to "najlepsza konsola, jaką kiedykolwiek zbudowano". Miłym dodatkiem do zakupu jest też egzemplarz płyty "Dark Side Of The Moon".

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory