Kto zagra przed Guns N' Roses?

REKLAMA
20 czerwca na Stadionie Energa Gdańsk wystąpi Guns N' Roses. Poznaliśmy supporty.
REKLAMA

Utwory Killing Joke - ikony industrialnego rocka - to wybuchowa mieszanka rocka i melodii new wave, z domieszką punkowego pazura, które podbiły serca fanów alternatywnej sceny muzycznej, a utwór "The Wait" coverowali giganci z Metalliki.

REKLAMA

Początki Killing Joke sięgają 1978 roku, kiedy to zafascynowani wizją atomowej apokalipsy i rodzącej się kultury punków założyli zespół, w skład którego weszli: Jaz Coleman, Kevin "Geordie" Walker, Martin "Youth" Glover i "Big" Paul Ferguson. Niezwykle charyzmatyczny wokalista i widowiskowe palenie brytyjskiej flagi pozwoliło im się wybić z rzeszy powstających wtedy zespołów. Komercyjny sukces zapewnił im utwór "Love Like Blood" z płyty "Night Time" z 1985 roku, chociaż fani znacznie chętniej doceniają ich surowsze, bardziej alternatywne albumy.

 

Zgromadzonych na Stadionie Energa Gdańsk rozgrzeje również zespół Virgin z Dorotą "Dodą" Rabczewską za mikrofonem. Doda i Tomasz Lubert stworzyli zespół w 2000 roku (działali do 2007). Powrócili w 2016 roku i nagrali nowy studyjny album.

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory