Reedycja "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band" z okazji 50-lecia albumu

REKLAMA
8 studyjny album The Beatles obchodzi w tym roku swoje 50 urodziny. Krążek, na którym znalazły się takie przeboje jak "With A Little Help From My Friends", "Lucy In The Sky With Diamonds" i "Within You Without You" doczeka się jubileuszowej reedycji!
REKLAMA

Już 26 maja ukaże się wznowiona płyta "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band". W skład wydawnictwa wchodzi między innymi album na winylu, jego poszerzona, dwupłytowa wersja na CD oraz zestaw czterech płyt CD, DVD i Blu-ray z dodatkowymi materiałami. Do tego dołączony zostanie 144-stronicowy album ze zdjęciami.

REKLAMA

Na pierwszej płycie znajdziemy materiał z oryginalnego "Sierżanta Pieprza", odnowiony przez Gilesa Martina, syna producenta albumu Georga Martina. Kolejne płyty zawierają wczesne wersje utworów zarejestrowane podczas sesji nagraniowych, łącznie z kompozycjami, które ostatecznie nie trafiły na płytę (pięć wersji singla "Strawberry Fields Forever" i trzy wersje "Penny Lane") oraz 33 nieopublikowanymi wcześniej piosenkami. Na płytach DVD i Blu-ray znajdzie się niewydany do tej pory dokument "The Making of Sgt. Pepper" z 1992 roku.

Szczególnie interesujące mogą się okazać te wersje utworów, w których będzie można usłyszeć różnego rodzaju wpadki podczas nagrywania oraz wypowiedzi artystów. Na liście utworów uwzglądnione są tego typu niespodzianki - mamy tu więc wczesną wersję "Lucy In The Sky With Diamonds" z "przemową" oraz "fałszującym początkiem", tak samo jak "zafałszowany wstęp" do "With A Little Help From My Friends" .

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory