Gwiazdy rocka oddają cześć ofiarom zamachu w Manchesterze
Nieważne, czy terroryści uderzą w fanów Eagles Of Death Metal czy Ariany Grande - w takiej sytuacji każdy, kto kocha muzykę odczuwa ogromny smutek. Piosenkarka popowa Ariana Grande występowała w zeszły poniedziałek w Manchesterze. Po zakończeniu koncertu, gdy widzowie kierowali się do wyjścia, nastąpiła eksplozja, w wyniku której zginęły 22 osoby, a kolejne 59 zostało rannych. Dla Wielkiej Brytanii był to najgorszy akt terroryzmu od 2005 roku. Według New York Timesa bombę podłożył zamachowiec-samobójca, który działał sam.
Przedstawiciele sceny rockowej i metalowej błyskawicznie zareagowali na tę tragedię, zalewając media społecznościowe wyrazami współczucia. Swoje niedowierzanie, smutkek i słowa otuchy przekazali poprzez Twittera i Facebooka między innymi The Rolling Stones, Queen, Guns N' Roses, Iron Maiden, Anthrax, Zakk Wylde, David Coverdale, Tony Iommi i Tom Morello. Jak zatweetował Slash: "Unfuckingbelievable" .
Brian May, gitarzysta Queen, wypowiedział się na temat zamachu w specjalnym nagraniu dla NME:
"Gdy obudziłem się rano i zobaczyłem, co wydarzyło się w Manchesterze, musiałem od razu podzielić się swoim żalem i współczuciem dla tych ludzi na Twitterze. Tam były matki, które nawet nie wiedziały, czy ich dzieci wciąż żyją. To najgorsza rzecz na świecie. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jak wielką nienawiść nosi w sobie człowiek, który postanawia podłożyć bombę pod dzieci".
Hołd ofiarom złożyli też członkowie grupy U2 występując podczas telewizyjnego programu "Jimmy Kimmel Live". Muzycy zagrali swój przebój z albumu "Joshua Tree", "I Still Haven't Found What I'm Looking For" oraz nowy utwór "The Little Things That Give You Away". Bono w ten sposób wypowiedział się na temat osób odpowiedzialnych za ataki:
" [Terroryści] nienawidzą muzyki, nienawidzą kobiet, nienawidzą nawet małych dziewczynek. Nienawidzą wszystkiego, co kochamy. W Manchesterze zobaczyliśmy to co w ludzkości najgorsze - [ale] także najlepsze, gdy ludzie zapraszali do swoich domów obce osoby, albo ustawiali się w kolejkach, żeby oddać krew. Manchester ma niepokonanego ducha".