Scorpions odsłonią swoją gwiazdę w krakowskiej Alei Gwiazd!

Muzycy Scorpions osobiście odsłonią gwiazdę zespołu w znajdującej się tuż pod Wawelem krakowskiej Alei Gwiazd. Uroczystość odbędzie się 23 czerwca, o godz. 16:00. Dzień później hardrockowa legenda zagra na Tauron Life Festival Oświęcim.

Scorpions jak mało kto zasłużyli na uhonorowanie przez miasto Kraków - grupa występowała tu kilkakrotnie, a do historii przeszedł koncert z 2000 roku na lotnisku w Pobiedniku, na którym bawiło się około 800 tysięcy ludzi. To nie tylko największy koncert, jaki kiedykolwiek odbył się w Polsce, ale również rekordowy pod względem frekwencji dla samego zespołu, który w trakcie ponad 50-letniej kariery zagrał na niemal wszystkich wielkich festiwalach, ze słynnym Rock In Rio na czele.

- Organizatorzy powiedzieli nam, że spodziewają się stu, może dwustu tysięcy ludzi. Pomyśleliśmy: wow, to wielki tłum - wspomina gitarzysta Matthias Jabs. - Gdy wyszliśmy na scenę było już ciemno i nie dało się zobaczyć, ile tak naprawdę ludzi jest na widowni. Dotarło to do nas dopiero, gdy zobaczyliśmy zdjęcia zrobione z policyjnego helikoptera opublikowane następnego dnia w gazecie.

4 marca 2016 roku w Krakowie odbył się też ostatni, jak dotąd, polski koncert Scorpions, zaś z podkrakowskiej Wieliczki pochodzi obecny basista zespołu, Paweł Mąciwoda.

Już 23 czerwca zespół Scorpions ponownie zawita pod Wawel, by na Bulwarze Czerwieńskim odsłonić swoją gwiazdę w Alei Gwiazd. Uroczystość rozpocznie się o godz. 16:00. W sobotę, 24 czerwca, kapela wystąpią na Tauron Life Festival.

 

SŁUCHAJ ROCK RADIA