Phil Collins trafił do szpitala

Phil Collins odwołał koncerty 8 i 9 czerwca. Wszystko z powodu urazu głowy, którego doznał.

Były perkusista Genesis odwołał swoje koncerty w jednej z najbardziej prestiżowych scen na świcie - Royal Albert Hall. Wszystko z powodu nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło w hotelowym pokoju Collinsa w Londynie. Muzyk w środku nocy szedł do toalety, przewrócił się i uderzył głową w krzesło, poważnie raniąc się w okolicach oka. Ostatnio artysta przeszedł operację kręgosłupa, która utrudniała mu chodzenie.

Po upadku został natychmiast przewieziony do szpitala, w którym założono mu szwy. Zatrzymano go na 24-godzinną obserwację.

Z tego powodu koncerty 8 i 9 czerwca zostały odwołane. Przeniesiono je na 26 i 27 listopada 2017 roku. Bilety wykupione na unieważnione koncerty będą obowiązywały w listopadowym terminie.

Piosenkarz przesyła w liście szczere przeprosiny i podziękowania dla fanów zapewniając, że miał fantastyczny tydzień podczas swoich pierwszych od dziesięciu lat koncertów.

Wokalista będzie kontynuował swoją trasę, kiedy tylko wyjdzie ze szpitala. W niedzielę zagra koncert w Kolonii, później w Paryżu. Do Londynu wróci 30 czerwca, gdzie ma zagrać w BST Hyde Park.

 

SŁUCHAJ ROCK RADIA