Alice Cooper ponownie rusza w trasę!

Po 46 latach pierwotny skład, czyli Michael Bruce, Dennis Dunway i Neal Smith dołączą do Alice Cooper podczas jego trasy koncertowej planowanej na ten rok po Wielkiej Brytanii.

Trasa rozpocznie się koncertem w First Arena w Leeds, 11 listopada a zakończy w Londyńskiej SSE Wembley Arenie 1 marca. Koncerty są również planowane w Birmingham, Glasgow i Manchesterze. Członków zespołu będzie można również usłyszeć na niektórych nagraniach z nowego albumu Alice Coopera - Paranormal .

W wywiadzie Cooper powiedział: "Kiedy w 1975 roku podjęliśmy decyzję o rozstaniu się, nie było między nami niedomówień. Nikt nikogo nie pozywał. Po prostu wypaliliśmy się po tylu wspólnie zrealizowanych projektach. Razem chodziliśmy do liceum, później nagraliśmy pod rząd pięć platynowych albumów. Po prostu zeszliśmy sobie z drogi, żeby każdy z nas mógł rozwijać swoje solowe kariery. Neal, Dennis i ja pozostaliśmy w ciągłym kontakcie. Mike zniknął na pewien czas, a niestety Glen Buxton odszedł w 1997 roku, co było dla nas wielkim szokiem. W zeszłym roku Neal zadzwonił do mnie i powiedział: 'Mam kilka piosenek'. Odpowiedziałem: 'Świetnie! Przynieś mi je." Później Neal dodał, że Mike wstąpił do jego domu, zobaczył materiał i przez tydzień popracowali nad kilkoma rzeczami. Następnie zadzwonił do mnie Dennis i powiedział że ma kilka piosenek, a ja w tym momencie pomyślałem że musimy coś z tym zrobić! I tak to się zaczęło. Kiedy słuchasz nagrania, wszystko po prostu do siebie pasuje!"

W zeszłym tygodniu Cooper opublikował singiel Paranoiac Personality, który pochodzi z jego najnowszego albumu. Na krążku będzie można usłyszeć gościnne występy takich gwiazd jak ZZ Top, Larry'ego Mullena z U2 czy Rogera Glovera z Deep Purple.

 

SŁUCHAJ ROCK RADIA