Czy Gene Simmons opatentuje symbol "devil horns"?

REKLAMA
Gene Simmons, znany jako "The Demon", członek i współzałożyciel hardrockowego zespołu Kiss czeka na ważną decyzję urzędu patentowego. Artysta złożył wniosek o przyznanie mu praw do metalowego symbolu "devil horns" - znanego wszystkim symbolu rogów.
REKLAMA

Jak wiadomo Simmons często pokazuje tak zwane mano cornuta, czyli rogatą dłoń. Jeśli jego prośba zostanie zaakceptowana, doda swój znak wszędzie - od papieru toaletowego po trumny. Wokalista twierdzi, że pokazuje ten gest na scenie od 14 listopada 1974 roku, jest jego twórcą i ma prawo używać go kiedy chce.

REKLAMA

Ronnie James Dio skomentował sprawę w wywiadzie dla magazynu Metal Rules już w 2001 roku: "To tak jakby powiedział, że wynalazł koło. Jestem pewny, że ktoś zrobił to samo w jakimś innym miejscu" . Innym razem muzyk dodał: "Gene Simmons powie ci, że to wynalazł. Może Gene wynalazł też oddychanie, buty i wszystko inne?" .

Simmons twierdzi, że to on jest wynalazcą "devil horns", jednak my wiemy, że symbol pojawił się w muzyce rockowej dużo wcześniej. Wielu muzyków wykonywało podobny gest, m.in. John Lennon na okładce singla z 1966 roku "Yellow Submarine / Eleanor Rigby".

The BeatlesThe Beatles http://www.dmbeatles.com http://www.dmbeatles.com

Urzędnicy podczas podejmowania decyzji na pewno wezmą pod uwagę podobieństwa z innymi wykonawcami.

REKLAMA
 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory