Zobacz klip do piosenki Chrisa Cornella "The Promise"

REKLAMA
Ostatnia, antywojenna piosenka Chrisa Cornella - "The Promise" doczekała się pełnego klipu. Utwór był obecny w filmie " Przyrzeczenie" z Oscarem Isaakiem i Christianem Bale'em w rolach głównych.
REKLAMA

Chociaż teledysk nie wykorzystuje scen z filmu, to bezpośrednio nawiązuje do tematyki wojny. Znajdują się tam sceny przedstawiające śpiewającego i grającego na gitarze elektrycznej muzyka w studiu w Broolynie i Nowym Jorku oraz fragmenty z wstrząsającego dokumentu "Cries From Syria" w reżyserii Evgeny Afineevsky.

REKLAMA

Rockman podczas premiery piosenki tak mówił o swoim dziele:

"The Promise" to przede wszystkim hołd złożony tym, których straciliśmy podczas ludobójstwa Ormian. Ale ten numer rzuca także światło na niedawne okrucieństwa. Tych samych metod, zbrodni przeciwko ludzkości używano w Bośni, Darfurze, Rwandzie, a teraz w Syrii.

Nie próbowałem nagrać numeru, który brzmiałby jak z 1915 roku, ale też nie chciałem, żeby było słychać w nim odniesienia do współczesności, bo oczywiście w tamtym czasie nie było takich artystów jak The Beatles czy Metallica, czy czegokolwiek co ma odniesienie do moich muzycznych pomysłów.

Współtwórca klipu tak wypowiedział się o muzyku:

REKLAMA

Jego muzyka i teksty nie tylko rzucają światło na temat ludobójstwa ormiańskiego i kryzysu praw człowieka we współczesnych czasach, ale także będą inspirować ludzi i zapewnić nadzieję na nadchodzące lata.

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory