Status Quo i ich ostatnia noc

14 lipca brytyjska legenda rocka wyda album "The Last Night of the Electrics". Muzycy chcą tym samym uczcić emocjonalny moment w historii zespołu - występ, który dali w grudniu zeszłego roku w Londynie.

Koncert zakończył ostatnią dużą trasę zespołu. "The Last Night of the Electrics" zostanie wydane w różnych konfiguracjach - z cyfrowym standardem, podwójnym CD i zestawami Blu-ray/DVD, 180-gramową wersją winylową. Wszystko to w ozdobnym luksusowym pudełku. Już teraz fani już mają możliwość wcześniejszego zakupu dzieła w oficjalnym sklepie Status Quo.

Fani Status Quo wiedzą, że ostatni czas był dla zespołu bardzo ciężki. Na grudniowym koncercie zabrakło gitarzysty Ricka Parfitta, który przez lata zmagał się z problemami zdrowotnymi. Muzyk zmarł krótko przed końcem roku.

- To wydawnictwo ukazuje Quo w niesamowitej formie. Ten koncert zostanie długo w mojej pamięci. To był trudny czas, ale wiedzieliśmy, co musimy zrobić i to właśnie zrobiliśmy - powiedział gitarzysta Francis Rossi. - Nie zrobiliśmy tego dla pieniędzy, nie mogliśmy tak do tego podejść. Energia muzyki, zespołu i tłumu były wyczuwalne.

Oto tracklista "The Last Night of the Electrics": "Caroline" "The Wanderer" "Something About You Baby I Like" "Rain" "Softer Ride" "Beginning of the End" "Hold You Back" "Proposin' Medley" "Paper Plane" "The Oriental" "Creepin' Up on You" "Gerdundula" "In the Army Now" "The Caveman" "Roll Over Lay Down" "Down Down" "Whatever You Want" "Rocking All Over the World" "Burning Bridges" "Rock and Roll Music/Bye Bye Johnny"

 

SŁUCHAJ ROCK RADIA