Atak na Eltona Johna

REKLAMA
Niedoszłym atakującym był 19-latek. Swój atak planował przeprowadzić w czasie koncertu Eltona w Londynie. Nastolatek przyznaje się do sympatyzowania w przeszłości z terrorystami.
REKLAMA

Chłopak został złapany przed ziszczeniem swoich planów, kiedy chciał zakupić przez internet ładunki wybuchowe. "Po drugiej stronie monitora" jednak nie napotkał osoby sprzedającej, a służby specjalne. Haroon Syed, bo tak się nazywa oskarżony, w rozmowie z rzekomym sprzedawcą, miał opowiadać o planowanym zamachu.

REKLAMA

Atak miał być przeprowadzony nie tylko w miejscu odbywania się koncertu, ale również w kilku kluczowych miejscach Londynu, takich jak chociażby Pałac Buckingham.

W czasie postępowania Haroon przyznawał się do powiązań z terrorystami w przeszłości, jednak podkreślał, że obecnie potępia ich działania.

19-latek otrzymał już wyrok, jakim jest dożywocie. Dopiero po upływie szesnastu lat od rozpoczęcia odbywania kary, ma on prawo ubiegać się o ewentualne złagodzenie wyroku.

A tymczasem już w niedzielę 9 lipca odbędzie się koncert Eltona w Polsce. Zainteresowani powinni pospieszyć się z kupnem biletów, gdyż zostało ich już bardzo niewiele. John zagra w sopockiej Operze Leśnej.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory