Co muzycy Metalliki sądzą o pieniądzach?

REKLAMA
Metallica jest niewątpliwie świetnie zarabiającą legendą heavy metalu. Należący do zespołu muzycy potrafią rozmawiać o swoim wynagrodzeniu, nie kryjąc przy tym jego wysokości. W ostatnim wywiadzie dla Atlanta's Rock Station Kirk Hammett przyznał, że bycie milionerem też stwarza problemy.
REKLAMA

Lars Ulrich kilkukrotnie stwierdzał, że "ma świetne podejście do pieniędzy". W wywiadzie dla "Rip It Up." w 2010 roku podkreślał, że pieniądze nie są dla niego szczególnie ważne, pomimo faktu, iż zapewniają spokój ducha:

REKLAMA

"Gdy nie miałem pieniędzy, nie miały one dla mnie znaczenia. Teraz, kiedy mamy szczęście posiadać ich trochę więcej, to [wciąż] nie odgrywa żadnej roli w tym, co robimy, czy w tym, co robię ja. Nie siedzę i nie sprawdzam swojego salda w banku, nie liczą pieniędzy, czy nie zarządzam Metallicą [dla osiągnięcia większej sumy pieniędzy]. Nie dzieje się wcale tak, że mówię: "Jeśli zrobimy to, to, czy tamto, otrzymamy 17 dolarów". To znaczy wielka myśl o sukcesie zawsze jest, to oczywiste, jednak reszta przychodzi w wyniku tego [co robimy]. To daje Ci wolność. Wolność od myślenia, co jest najlepsze. Wolność od zastanawiania się, ile wykładać pieniędzy na rozrywkę, podróże, czy robiąc coś związanego z pracą".

Jednak miliony nie zawsze zapewniają same pozytywy. Często, zamiast ułatwiać życie, utrudniają je, o czym wspomniał Kirk Hammett w rozmowie z Atlanta's Rock Station. Opowiadał on również o tym, jak rozporządza swoimi finansami.

"Wiesz, to stwarza cały szereg problemów. Jednak nie oszczędzam pieniędzy. Wydaję je na komiksy, plakaty filmowe, horrory i gitary. Przeżywam swoje życie. Ja po prostu żyję własnym życiem. Jestem przy tym też szczodry, a ludzie, którzy są wokół mnie, doświadczają tego, czego ja doświadczam, w czasie, gdy tego doświadczam".

Pomimo faktu, że wysokie zarobki potrafią ubarwiać nasze życie, czasem jednak warto potrafić oszczędzać. Muzycy przekonali się już o tym, tracąc sporą sumę pieniędzy poprzez sfinansowanie filmu koncertowego "Metallica Through The Never" w 3D, czy tworząc swój festiwal Orion Music + More. Niemniej jednak, czy możemy uznać te inwestycje za nieudane? W końcu stały się one hitami dla fanów Metalliki.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory