50-lecie "Yellow Submarine"

Yellow Submarine jest pełnometrażowym filmem animowanym, którego premiera miała miejsce w 1968 roku. Oparty jest na muzyce grupy The Beatles. Wyreżyserował go Kanadyjczyk, George Dunning, natomiast sam zespół obecny jest tylko w scenie finałowej.

Mimo że dopiero w przyszłe lato "Yellow Submarine" będzie obchodzić swoje 50-lecie, to już szykują się wielkie plany do uczczenia jego rocznicy, np. w przyszłym roku Beatlesi wraz z firmą Titan Comics przygotowują specjalną książkę w formie komiksu. Ilustracje do niej stworzył Bill Morrison, redaktor "NOW Magazine".

- Cieszymy się z publikacji "The Beatles: Yellow Submarine" na 50. rocznicę tego fantastycznego filmu - powiedział THR dyrektor wydawniczy Titan Chris. - Nie możemy się doczekać aż fani Beatlesów będą mogli zapoznać się z oficjalną adaptacją.

Jak wiemy, Titan już wydał serię figurek winylowych aby upamiętnić rocznicę filmu. Do kolekcji należą: figurki zespołu ( w kolorze oraz w czerni i bieli) i postacie z filmu takie jak Blue Meanies, Apple Bonkers i Four-Headed Buldog. W najbliższych miesiącach fani mogą szukać figurek w sklepach oraz obserwować wydarzenia związane z tworzeniem komiksu "Yellow Submarine".

 

SŁUCHAJ ROCK RADIA