Koncert Alice'a Coopera na DVD!

Alice Cooper nie daje o sobie zapomnieć. Tym razem dowiadujemy się, że film o jego wielkim koncercie z 1975 roku "Welcome to My Nightmare" zostanie wydany w specjalnej wersji na DVD. Obejmie ona również wersję programu telewizyjnego "Alice Cooper: Nightmare". Film ma być dostępny od 8 września.

"Welcome to My Nightmare" z 1975 roku to ósmy album studyjny Alice Coopera, przy czym jest to jego pierwszy solowy krążek (wcześniejsze nagrywał z zespołem). Został do niego stworzony spektakl - w filmie połączona jest muzyka i teatr, które związane są z sennym koszmarem.

Młody chłopiec o imieniu Steven, w którego postać wcielił się Cooper, zostaje mocno doświadczony przez różne zjawy. Akcja została nagrana w sypialni, która w koszmarze jest cmentarzem, gdzie możemy usłyszeć wybrane piosenki z nowego albumu Alice Coopera oraz wybrane kawałki ze starego. W czasie trwania "przedstawienia" muzyk napotykał olbrzymie pająki, tańczące szkielety, srebrne demony i cyklopy.

Pokaz był wielkim widowiskiem wizualnym z wyszukaną scenografią, projekcjami filmowymi, czterema tancerzami i cudownymi kostiumami. Nad całością projektu czuwał producent, dyrektor i choreograf, David Winters.

"Welcome to My Nightmare" powstał z połączenia koncertów, które odbyły się pomiędzy 11 a 12 września 1975 roku w Londynie. Po raz pierwszy został wydany na VHS w 1981 roku. Od 2002 roku możemy go oglądać również w amerykańskiej wersji DVD, w której dodatkowo zawarty jest gościnny komentarz Coopera.

Poniżej przedstawiamy listę utworów "Welcome to My Nightmare" oraz "Alice Cooper: Koszmar" .

"Welcome to My Nightmare Special Edition" : 1) The Awakening 2) Welcome To My Nightmare 3) Years Ago 4) No More Mr. Nice Guy 5) I'm Eighteen 6) Some Folks 7) Cold Ethyl 8) Only Women Bleed 9) Billion Dollar Babies 10) Devil's Food 11) The Black Window 12) Steven 13) Escape 14) School's Out 15) Department Of Youth

"Alice Cooper: The Nightmare": 1) Welcome To My Nightmare 2) Devil's Food 3) Some Folks 4) Only Women Bleed 5) Cold Ethyl 6) The Black Widow 7) Years Ago 8) Department Of Youth 9) Years Ago (Reprise) 10) Steven 11) The Awakening 12) Ballad Of Dwight Fry 13) Escape 14) The Awakening (Reprise)

 

SŁUCHAJ ROCK RADIA