Dave Edmunds przechodzi na emeryturę

REKLAMA
Informacja pojawiła się na oficjalnym profilu facebookowym Briana Setzera. Dave Edmunds po przeszło 50 latach aktywności zawodowej przechodzi na emeryturę. Dwa ostatnie koncerty zagrał właśnie z Setzerem.
REKLAMA

- To jest gorzkie ogłoszenie, że mój dobry przyjaciel i legenda gitary Dave Edmunds przechodzi na emeryturę po jutrzejszym występie - możemy przeczytać w poście. - Dave wyprodukował wczesne albumy Stray Cats - "Runway Boys", "Stray Cat Strut", "Rock This Town", "(Sexy) & 17" i "I Won't Stand in Your Way".

REKLAMA

- Przyleciał do Finlandii aby zagrać ze mną jego dwa finałowe koncerty - dodaje Setzer. - Życzę mu dużo miłości.

Dave Edmunds swoją karierę rozpoczął w 1968 roku, kiedy nagrał dwa albumy z zespołem Love Sculpture. W 1970 roku zdobył Top 10 hitów "I Hear You Knocking" . Poprzez swoją współpracę z Nickem Lowym, Terrym Williamsem i Billym Bremnerem w Rockpile zyskał liczną grupę fanów. Muzyk po 1970 roku rozpoczął karierę solową, w czasie której wykonywał dużo coverów piosenek z gatunku rock and rolla. Ważne wydarzenie dla Edmundsa miało miejsce w 1992 roku - gitarzysta akompaniował Ringo Starrowi podczas koncertu w Montreux.

Do tej pory  Dave Edmunds nie wydał żadnego oficjalnego oświadczenie w sprawie swojej emerytury.

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory