Nowy film o Ericu Claptonie.

REKLAMA
"Eric Clapton: Life in 12 Burs" opowiada o życiu i twórczości muzyka. Film dokumentalny zadebiutuje w przyszłym miesiącu.
REKLAMA

We wrześniu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto (Toronto International Film Festival). Podczas niego po raz pierwszy będzie wyświetlony dokument o Ericu Claptonie.

REKLAMA

"Life in 12 Burs" został wyprodukowany przez Johna Battseka (producenta znanego chociażby z "The Imposter" ) i wydany przez zwycięzce BAFTA- Chrisa Kinga. W filmie wystąpili przyjaciele Erica, jego rodzina oraz muzycy, którzy na niego wpłynęli.

Produkcja przedstawia traumatyczne dzieciństwo Claptona oraz jego trudną długą walkę z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Porusza temat utraty syna i opowiada o tym, jak Eric znalazł w sobie siłę do walki. Pokazuje, jak wielką moc uzdrawiania ma w sobie muzyka.

Lili Fini Zanuck w rozmowie dla Varity (luty) mówiła o Claptonie:

"Był zawsze niespokojny i poszukiwał inspiracji, aby kształtować i rozwijać się artystycznie. Często zaskakiwał fanów i media nagłymi zmianami kierunku muzycznego, zespołów, piosenek, stylu gry na gitarze, tonu i prezencji".

REKLAMA

Dokładna data premiery filmu nie jest jeszcze znana. Pewnym jest, że zadebiutuje on między 7 a 17 września, podczas trwania wcześniej wspomnianego festiwalu.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory