Paul McCartney wystąpi na nowym albumie Foo Fighters.

REKLAMA
Dave Grohl potwierdził, że Sir Paul McCartney jest jednym z gości występującym na nowym albumie Foo Fighters "Concrete & Gold".
REKLAMA

Dave Grohl i Paul McCartney mieli już okazję razem współpracować. Razem z Kristem Novoseliciem i Patem Smearem nagrali w 2012 roku piosenkę "Cut Me Some Slack" na ścieżkę dźwiękową do filmu "Sound City". Później często występowali razem ze sobą na żywo.

REKLAMA

"Paul McCartney gra na perkusji w jednej z naszych piosenek" powiedział Dave dla ET Canada. "To jest nasz dobry kumpel. Znamy się od dawna, jest najcudowniejszą osobą na świecie i wspaniałym facetem" komplementował wokalista.

Jeden z pozostałych członków Foo Fighters dodał: "Paul nigdy nie słyszał utworu [przed przybyciem do studia], Dave zagrał wersję akustyczną piosenki, po czym przystąpiliśmy do nagrywania. [McCartney] Usiadł za specjalnie przygotowanym dla niego zestawem perkusyjnym i wykonał kawał świetnej roboty."

W czerwcu w rozmowie z BBC wokalista Foo Fighters zapowiedział tajemniczo, że na "Concrete & Gold" usłyszymy gościnnie jedną z megagwiazd popu: "Jest to ktoś, kto prawdopodobnie jest największą gwiazdą na świecie i - nie żartuję - zaśpiewa w jednej z najcięższych piosenek w historii FF, ale nikomu nie powiemy kto to jest".

Członkowie Foo Fighters prawdopodobnie będą trzymać nas w niepewności aż do premiery albumu 15 września. Jedyne co zdradzili to, że "Concrete & Gold" będzie świetnym rockowym nagraniem z najlepszym brzmieniem w historii FF.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory