Reedycja "Master od Puppets" Metalliki.

Metallica w zeszłym roku wydała reedycję swoich pierwszych dwóch albumów. Przyszła pora na kolejny - "Master of Puppets"!

Trzeci album Metalliki jest uważany za przełomowy w historii zespołu. Dzięki niemu grupa zaczęła zdobywać sławę nie tylko poprzez granie na koncertach, ale i ukazujące się płyty. Krążek "Master od Puppets" zajął 29 miejsce na Krajowej Liście Przebojów USA. W czasie promocji albumu, Metallica miała okazję wystąpić jako support Ozzy'ego Osbourne'a.

Podobnie jak w przypadku "Kill 'Em All" (1983 r.) i "Ride the Lightning" (1984 r.), "Master od Puppets" ukaże się w wersji deluxe. Niewykluczone, że (tak jak wcześniejsze) będzie wydana w zestawie pudełkowym.

Lars Ulrich (perkusja) w rozmowie z Voir wspomniał, kiedy możemy spodziewać się nowszej wersji krążka:

Postaramy się wydać [płytę] jeszcze przed końcem tego roku. Pracujemy nad tym. Jest wiele rzeczy związanych z "Master od Puppets". To ogromny projekt. Spędziliśmy wiele czasu, z Hardwired na "Self Destruct". Ale "Master of Puppets" jest oczywiście następny [z kolei]. Mamy nadzieję, że ukaże się pod koniec tego roku. Jeśli nie, to wkrótce potem.

Album Metalliki wyda wytwórnia Blackened Recordings, której zespół jest właścicielem.

SŁUCHAJ ROCK RADIA