Skamieniałości krokodyla nazwane na cześć Lemmy'ego!

REKLAMA
Lemmysuchos to skamieniałości z okresu jury. Dzięki Natural History Museum wzięły swoją nazwę od frontmana zespołu Motörhead - Lemmy'ego.
REKLAMA

Skamieniałość została odkryta na początku XX wieku. Jest to prawie 6-metrowa bestia żyjąca w okresie jurajskim i jest daleka związana z dzisiejszym krokodylami. Niedawno była badana przez Michelę Johnson, doktorantkę z Uniwersytetu w Edynburgu. Okazało się, że okaz został nieprawidłowo sklasyfikowany i z powodu różnic nie można ich zaliczać do tzw. Machimosaurusów. W 2017 roku gatunek dostał swój odrębny rodzaj - Lemmysuchos ( Lemmy + krokodyl [gr.])

REKLAMA

Opiekunka Natural History Museum Lorna Steel jest wielkim fanem Motörhead, dlatego zasugerowała, że skamieniałość powinna zostać nazwana na cześć jej idola. - Choć Lemmy odszedł pod koniec 2015 roku. Myślimy, że wzniósłby toast za Lemmysuchosa - jednego z najbardziej paskudnych stworzeń morskich, które kiedykolwiek zamieszkiwały Ziemię. (...) Jako dawny fan Motörhead, jestem podekscytowany, że w ten sposób mogliśmy uwiecznić gwiazdę rocka.

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory