Już wkrótce ukaże się kolejny album Roberta Planta!

Jak donosi portal Ultimate Classic Rock, 13 października Robert Plant wyda swój 11 album studyjny "Carry Fire". Pierwszym singlem promującym tę płytę jest "The May Queen", który muzyk wczoraj udostępnił na swoim oficjalnym kanale na YouTube.

Na oficjalnych mediach społecznościowych Plant poinformował fanów o zbliżającej się premierze swojego 11 albumu.

Nowy album Roberta Planta jest w refleksyjnym nastroju, zawierającym elementy klasycznego "Stairway To Heaven" Led Zeppelin.

- Chodzi o zamiary - w taki sposób Plant wypowiada się o swoim nowym albumie. - Szanuję moje ostatnie utwory ale za każdym razem kiedy tworzę coś nowego muszę połączyć stare z nowymi. W rezultacie cały impet zespołu przesunął nieco swoją oś. Nowy dźwięk i inna przestrzeń ustępują miejsca pasjonującym i dramatycznym krajobrazom.

Plant na ten temat wypowiedział się również w wywiadzie dla BBC6 Music -Zrobiłem wiele rzeczy - The Honeydrippers czy praca z Alison Krausse, która jest piękną romantyczką. To może być trudne, kiedy śpiewasz obok Alison o pułapkach miłości a ona ma błysk w oku.

- Bardzo podoba mi się utwór Roy Orbison. The Big O naprawdę śpiewał o miłości i zdobył uznanie nastolatek. Nie jestem już nastolatkiem ale nie czuje upływu czasu. Jeśli słuchasz śpiewania o miłości, zwykle nieszczęśliwej. Pokarz mi szczęśliwego pisarza, pokażę ci śmieciowego pisarza! Widzę, co dzieje się wokół mnie. Nie poddam się.

Plant zorganizował brytyjską trasę składającą się z 14 koncertów, która odbędzie się w listopadzie i grudniu. Natomiast nie zostały jeszcze ujawnione daty Amerykańskiej trasy.

Lista piosenek, które będzie zawierał nowy krążek Roberta Planta: 1. "The May Queen" 2. "New World." 3. "Season's Song 4. "Dance With You Tonight" 5. "Carving Up The World Again" 6. "A Way With Words" 7. "Carry Fire" 8. "Bones Of Saints" 9. "Keep It Hid" 10. "Bluebirds Over The Mountain" 11. "Heaven Sent"

 

SŁUCHAJ ROCK RADIA