"Eleanor Rigby" trafi na aukcję!

Co jakiś czas na aukcję trafiają pamiątki członków zespołu The Beatles. Dwa lata temu Ringo Starr sprzedawał swój zestaw perkusyjny czy oryginalny scenariusz filmu "Help!". Tym razem na aukcję trafi partytura utworu "Eleanor Rigby".

Brytyjski dziennik The Guardian informuje, że we wrześniu rozpocznie się walka o kilka przedmiotów związanych z singlem "Revolver" Beatlesów. Jednym z zakupionych przedmiotów będzie biblia Eleanor Rigby, z 1899 roku. Dodatkowo kolejną ze zdobyczy może być możliwość pochówku w grobie wspomnianej kobiety. Przypomnijmy, że jak głosi legenda, to właśnie przy jej grobie w Liverpoolu po raz pierwszy mieli się spotkać John Lennon i Paul McCartney.

Eleanor została pochowana w 1949 roku i zgodnie z brytyjskim prawem nie można zakłócać spokoju ludzkich szczątków przez 75 lat od daty pochówku. W tym roku mija 68 lat, dlatego jest to świetna okazja aby rozpocząć sprzedaż.

Mimo wszystkich ciekawostek najważniejszą rzeczą, jaka zostanie wystawiona na aukcji, ma być partytura jednej z najsłynniejszych piosenek The Beatles "Eleanor Rigby" . Jest to odręczny spis nut podpisany przez wieloletniego producenta zespołu - Georga Martina. Spis zawiera wskazówkę, że utwór powinien zostać nagrany w studio 2 na Abbey Road, z udziałem czterech skrzypiec, dwóch altówek i dwóch wiolonczeli.

Piosenka "Eleanor Rigby" napisana przez duet Lennon/McCartney budziła wiele podejrzeń. Przez długi czas zastanawiano się czy Eleanor Rigby istniała naprawdę. Paul utrzymywał, że utwór nie został nazwany imieniem prawdziwej osoby. Okazało się jednak, że niejaka E. Rigby istniała i była pomywaczką w szpitalu miejskim w Liverpoolu. Mimo wszystko Beatlesi nie mieli styczności z wyżej wymienioną kobietą. Natomiast możliwe jest, że tytuł został nadany podświadomie z pamięci.

- Każdy element jest fantastyczny, niepowtarzalny i ma znaczenie historyczne - powiedział przedstawiciel domu aukcyjnego.

Aukcja odbędzie się 11 września w Warrinton (Wielka Brytania) i przewidywana wartość wystawionych na niej przedmiotów to 20 tysięcy funtów.

 

SŁUCHAJ ROCK RADIA