Dziwny zwrot w karierze Roda Stewarta.

REKLAMA
Rod Stewart niedawno podpisał kontrakt z nową wytwórnią płytową - Republic Records. Muzyk wyda przeróbkę "Da Ya Think I'm Sexy?". Zdaniem Ultimate Classic Rock: "Wielu fanów uważa to za ostateczny cios Stewarta przeciwko jego rock'n'rollowej przeszłości".
REKLAMA

Już w połowie lat 70-tych fani rockowej muzyki Roda byli oburzeni zmianami zachodzącymi na jego płytach. Stewart zmieniał wtedy ukierunkowanie muzyczne, wydając na swoich krążkach już nie tylko rock, ale i pop, czy popularne w tamtym czasie disco.

REKLAMA

Muzyk obecnie współpracuje z grupą DNCE, której założycielem jest Joe Jonas (Jonas Brothers). Ten fakt oraz wydanie przez niego przeróbki "Da Ya Think I'm Sexy?", ponownie zaostrza sytuację pomiędzy fanami artysty. Podejmując się przed laty tworzenia w nowych dla siebie gatunach, skutecznie podzielił tych, którzy słuchają jego muzyki. 

Piosenka "Da Ya Think I'm Sexy?" jest utrzymana w klimatach disco. Wydana została na albumie "Blondes Have More Fun" w 1978 roku oraz jako singiel, zyskując status "Platynowej Płyty". Była wielkim hitem lat 70-tych.

Stewart w 1995 roku powiedział o utworze:

"Myślę, że to jedna z tych kompozycji, przy której ludzie przypominają sobie, co robili w konkretnym roku. To jedna z 10 piosenek, która podsumowuje okres dance i disco. I tak właśnie powinna działać muzyka. Ma przywracać wspomnienia"

REKLAMA

Niegdyś klasyczny rocker, dziś dojrzały artysta popowy. Czy faktycznie zapomniał o swoich początkach? Muzyk zaprezentuje nową wersję piosenki już 27 sierpnia (niedziela) na MTV Video Music Awards.

Obecnie w sieci dostępne jest 15-sekundowe nagranie prezentujące fragment piosenki w nowej odsłonie. Obejrzeć możecie je poniżej:

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory