Wolfgang Van Halen: Przedsmak solowego albumu.

REKLAMA
Wolfgang Van Halen opublikował w sieci 10-sekundowe nagranie. Prezentuje na nim fragment piosenki, którą wyda na swoim debiutanckim solowym albumie.
REKLAMA

Młody artysta jako 15-latek dołączył do zespołu Van Halen, w którym gra jego ojciec (Eddie Van Halen) i wujek (Alex Van Halen). Muzyk oficjalnie zadebiutował rok później, podczas koncertu grupy w Charlotte w Karolinie Północnej. Gra on również w Tremonti (od 2012 roku) - zespole tworzącym muzykę z pogranicza rocka i metalu.

REKLAMA

Wolfgang postanowił wydać album solowy. Pierwsze pogłoski w tej sprawie pojawiły się w 2015 roku. Ostatecznie zostały one potwierdzone przez ojca artysty. Muzykę, którą tworzy, określił jako: "Spotkanie AC/DC z Van Halen i agresywnym popem". Jak podaje Van Halen News Desk, jest to indywidualny projekt Wolfa, w którym zagra nie tylko na gitarze, ale i basie, perkusji oraz klawiszach, dopełniając wszystko swoim wokalem.

Eddie w 2015 r. nie krył zachwytu dotychczasowym materiałem na album syna:

"Riffy są chwytliwe. [...] Brzmią, jakby jechał w Twoją stronę pociąg towarowy. Nigdy czegoś takiego nie słyszałem. To takie potężne, że jestem zazdrosny".

Czy słowa ojca mają pokrycie z rzeczywistością? Aby się przekonać, musimy jeszcze poczekać. Szczegóły dotyczące ukazania się płyty nie są znane.

REKLAMA

Póki co mamy okazję usłyszeć fragment jednej z piosenek, która pojawi się na krążku. 

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory