Doug Aldrich posiada nieznane demo Dio!

REKLAMA
Doug Aldrich był gitarzystą w solowym projekcie Ronnie'ego Jamesa Dio od 2002 do 2006 roku. Twierdzi on, że jest w posiadaniu utworu, który nigdy nie został wydany.
REKLAMA

Artysta, w ostatnim wywiadzie dla Roppongi Rocks (przez Blabbermouth) powiedział:

REKLAMA

Mam demo Ronnie'ego. To niewydana piosenka, której nikt nigdy nie słyszał.

Doug myślał o opublikowaniu utworu. Zaczął nawet rozmawiać o tym z wdową po Dio.

Zaproponowałem to Wendy. Nie wiem, być może o tym zapomniała. Jednak mówiłem jej: "Mam tą piosenkę".

Kawałek powstał podczas pracy nad albumem "Magica II". Krążek nawiązywać miał do płyty "Magica", którą projekt wydał w 2000 roku. Prace nigdy nie zostały ukończone. Powodem tego była choroba i śmierć Dio.

REKLAMA

Aldrich opowiedział w wywiadzie o tym, jak powstało tajemnicze demo:

Kiedyś Ronnie napisał piosenkę "Electra". Ja wtedy tylko grałem. Sięgaliśmy po niektóre z jego pomysłów i pracowaliśmy nad nimi. Zanim zrobiliśmy utwór "Electra", mieliśmy inną piosenkę. [...] Dał mi do niej linię melodyczną, a ja miałem dograć solówkę. Kiedy przywiozłem [efekty pracy] do jego domu, powiedział: "Nie nie nie. Mam nowy pomysł. Nazwałem go "Electra". I nawet nie słyszeliśmy [efektu pierwszej piosenki]. Nie sądzę, aby ktokolwiek usłyszał [moje] solo, ponieważ bardzo skupiliśmy się na wydobyciu jednego utworu, który promowałby naszą trasę koncertową, którą zamierzaliśmy zorganizować.

Doug nie mógł jednak pojechać w trasę. Miał on wtedy zobowiązania wobec zespołu Whitesnake, którego był członkiem. Zgodę na koncertowanie musiał więc wypracować wspólnie z Dio u Davida Coverdale'a, frontmana zespołu.

[Ronnie] poprosił mnie, abym wypracował zgodę u Davida. A później zachorował. Jednak została [z pracy nad płytą] jedna ścieżka dźwiękowa [poza piosenką "Electra"]. [...] Słowa są... I podwoił swój głos! To jest naprawdę odjechane! W pewnym momencie Ronnie grał na gitarze rytmicznej, w kolejnym na basie, no i śpiewał. Później grał na perkusji. [I wszystko to] jednego dnia!

REKLAMA

Czy nagranie faktycznie jest tak obiecujące, jak mówi Aldrich? Nic nie wskazuje na to, że fani w najbliższym czasie będą mogli się o tym przekonać. Zarówno artysta, jak i wdowa po Dio, nie zapowiadają ewentualnej publikacji.

A oto "Electra"- utwór wydany w 2012 roku (2 lata po śmierci Ronnie'ego) na płycie "The Very Best of Dio. Vol. 2".

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory