Czy Ritchie Blackmore zagra z Deep Purple?

W zeszłym miesiącu Blackmore powiedział, że byłby skłonny zagrać ze swoim byłym zespołem jeden mały występ. Natomiast z najnowszego wywiadu z basistą Glennem Hughesem, dowiadujemy się, że David Coverdale i Jon Lord już kiedyś próbowali powrócić do wersji Mark III Deep Purple, lecz Ritchie był nieosiągalny.

Trzecia wersja zespołu - z Coverdalem, Blackmorem, Lordem, Hughesem i Paicem - wydała dwie płyty "Burn" i "Stormbringer" . Taki skład utrzymał się do 1975, po tej dacie grupę opóścił Blackmore. Na ten moment wiemy, że powrót do Mark III jest niemożliwy. Po pierwsze w 2012 roku, po rocznej walce z rakiem, zmarł keyboardzista Jon Lord.

- Dwa lata przed diagnozą Jona, staraliśmy się spotkać prywatnie ale w jakiś sposób nie mogliśmy złapać Ritchiego. Nie był pod telefonem - powiedział australijskiemu Rolling Stone, Glenn Hughes.

Aktualnie ósma wersja zespołu (Mark VIII), jest w trasie koncertowej, która ma być zwieńczeniem pracy nad 20. albumem Deep Purple - "InFinite", razem z Alice Cooperem. Nieoficjalnie trasa nazywa się Long Goodbye Tour. Rozpoczęła się 13 maja, a skończy 15 grudnia. W tym czasie zespół odwiedzi Europę, Amerykę Północną i Południową Afrykę. Dwa koncerty odbyły się w Polsce, 23 i 24 maja.

Z w/w wywiadu wiemy, że Hughes nie żałuje tego że nie udało się stworzyć "starego" Deep Purple - Nie jestem nieszczęśliwy ani nie czuję się źle z tym co się stało w naszym życiu. Szanse przychodzą i odchodzą. (...) Jestem zdecydowanym zwolennikiem karmy. Wierzę, że wszystko się dzieje tak, jak powinno. Spuścizna Deep Purple jest taka jak ta, którą David i ja zostawiliśmy. Jestem naprawdę zadowolony z trzech albumów: "Burn", "Stormbringer" i "Come Taste the Band". Wyobrażam sobie, że obecny Deep Purple to koniec. Oni nazywają to ich ostatnią trasą. To jest ich ostatnie pożegnanie i mogę im tylko życzyć wszystkiego najlepszego w ostatniej trasie - zakończył.

 

SŁUCHAJ ROCK RADIA