Deep Purple mówi "nie" Blackmore'owi.

REKLAMA
Ritchie Blackmore miesiąc temu przyznał, że jest otwarty na ewentualną współpracę ze swoim dawnym zespołem. Domyślał się, iż Deep Purple nigdy się na to nie zgodzi. Miał rację... Co dokładnie powiedzieli członkowie grupy?
REKLAMA

Niedługo po wyznaniu Blackmora, głos w sprawie zabrał Steve Morse (Deep Purple, gitara). Jak mówił:

REKLAMA

Uważam, że byłoby miło, gdyby [fani] mogli zobaczyć na scenie wszystkich zaangażowanych [w zespół], a złe uczucia zostały odłożone na bok. [więcej...]

Pozostali członkowie ósmej wersji (Mk VIII) Deep Purple postanowili oficjalnie wypowiedzieć się w tym temacie. Mieli ku temu okazję podczas spotkania na SiriusXM Town Hall.

Ian Gillan (wokal) powiedział:

Wychodzę [z założenia], że kiedyś Ritchie grał świetnie, ale obecnie nie sądzę, aby tak było. Z tego też powodu wątpię, aby [nasza współpraca] się powiodła.

REKLAMA

Roger Glover (bas) dodał:

Nie sądzę, aby się ze mną zgadzał [w sprawach muzycznych]. Powodem tego są remiksy i remastery starszych albumów. Brałem w tym udział. W każdym razie słyszałem takie pogłoski [mówiące, że nie jest do mnie pozytywnie nastawiony].

Ian Paice (perkusja) również boi się popsucia atmosfery:

[Blackmore] jest człowiekiem bardzo ulegającym emocjom. W pracy widzi jedynie czerń, albo biel. U niego nie ma żadnych odcieni szarości. Albo jest "tak", albo "nie". Albo coś "lubi", albo "nie lubi". Czasami członkowie zespołu przez to cierpieli.

REKLAMA

Chcę wejść na scenę i bawić się. Nie chcę tam iść i czuć się źle. Nie chcę być nieszczęśliwy. Nie jestem gotowy, aby wrócić na tą drogę. [...] Lubię wychodzić na scenę każdego wieczora, wiedząc, że jestem tu z moimi czterema przyjaciółmi. Nie zawsze tak było- i nie chciałbym wracać do czasów, [kiedy nie mogłem się tym cieszyć].

Wypowiedzi artystów są dość jednoznaczne. Ritchie nie wystąpi z Deep Purple. Muzyk spodziewał się tego. Przyznając, że jest otwarty na współpracę z dawnym zespołem, dodał:

Ich kierownictwo nie chciałoby tego, nawet jeśli miałby to być jeden występ. Nie pozwolili by na to, jestem tego pewien [więcej...]

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory