Członkowie Scorpions nie planują emerytury!

Przed laty Klaus Meine stwierdził, że Scorpions planuje odejście ze sceny. Obecnie członkowie zespołu zaprzeczają temu mówiąc, iż nie wybierają się na emeryturę.

Meine, w rozmowie z Classic Rock (2007 r.), powiedział:

"Chcemy zakończyć karierę w wielkim stylu. [Teraz] trzymać tak dalej, ale i znaleźć odpowiedni moment, aby w miłej atmosferze wyjść z tego szaleństwa".

Pomimo postanowienia zespołu, pięć lat po wypowiedzi Klausa, grupa wydała film dokumentalny. Opowiadał on o ich początkach oraz o tym, jak zdobyli uznanie publiczności i zrobili karierę. Wydali także trzy albumy studyjne: "Sting in The Tail" (2010), "Comeblack" (2011) i "Return to Forever"  (2015). W 2013 roku ukazał się również ich krążek koncertowy - "MTV Unpugged". Aktywności zespołu nie zapowiadały jego bliskiego końca. Czyżby grupa zmieniła zdanie?

Matthias Jabs (Scorpions, gitara) powiedział niedawno:

"Zawsze mówimy, że tak długo, jak The Rolling Stones jest w stanie to robić (grać), my też będziemy w stanie".

Muzycy The Rolling Stones stwierdzili w ostatnim czasie, że nie przewidują zejścia ze sceny. Tak więc fani obu zespołów mogą być spokojni. Co więcej, Rudolf Schenker (Scorpions, gitara) dodał do wypowiedzi kolegi:

"Nie wydaje się, aby zespół zakładał, że to już koniec!".

Obecnie Scorpions jest w trakcie trasy koncertowej, w ramach której zagra 1 grudnia w Polsce! Wydarzenie odbędzie się na Ergo Arenie w Gdańsku.

SŁUCHAJ ROCK RADIA