Nowy album Foo Fighters!

15 września ukazał się dziewiąty studyjny album grupy Foo Fighters zatytułowany "Concrete and Gold".

Informacja o nowym wydawnictwie zaskoczyła fanów. Po wyczerpującej i długiej trasie koncertowej, jaką była trwająca przez cały 2015 rok "Sonic Highways World Tour", zespół szybko zabrał się do pracy nad krążkiem.

Na początku czerwca usłyszeliśmy pierwszy singiel - "Run". Zarówno utwór, jak i wydany jego teledysk, spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem przez fanów na całym świecie.

 

Drugi singiel, całkowicie różniący się od pierwszego, ukazał się 23 sierpnia. Był to "The Sky Is a Neighborhood". Teledysk do piosenki został wyreżyserowany przez lidera zespołu. Do odegrania małych ról w gwieździstym wideo zaprosił on swoje dwie córki.

 

Tydzień przed premierą albumu "Concrete and Gold", grupa wydała kolejny singiel. Był nim "The Line".

Dave Grohl lubi zaskakiwać swoich fanów. Jednak tego, że do współpracy nad nowym krążkiem zaprosi gwiazdę popu, Justina Timberlake'a, chyba nikt się nie spodziewał. Na nowym albumie pojawili się również tacy goście jak Paul Mccartney, czy Alison Mosshart z grupy The Kills.

Plany Foo Fighters

Obecnie muzycy koncertują oraz udzielają wielu wywiadów. W ostatnim czasie Dave Grohl rozmawiał z Larsem Urlichem (Metallica, perkusja) podczas audycji na antenie Beats 1. Jednym z tematów rozmów był nowy album zespołu Dave'a.

Poza tym w miniony weekend, na jednej z londyńskich ulic, zespół otworzył swój pub o nazwie "The Foo Fighters Arms". Na przyszły rok zaplanowana jest też trasa koncertowa, której szczegóły mamy poznać wkrótce. Muzycy zamierzają zagrać na początku w Ameryce Północnej, a później za cel obiorą Europę. Całą trasę otworzyć ma zorganizowany przez nich kalifornijski Festiwal Calm Jam, który rozpoczyna się 7 października. Wystąpi podczas niego m.in. Queens of the Stone Age.

SŁUCHAJ ROCK RADIA