Syn Franka Zappy nie będzie uczestniczył w trasie z hologramem ojca.

REKLAMA
Proponowana trasa, ma poparcie części rodziny artysty oraz wielu muzyków z którymi współpracował. Syn artysty - Dweezil, powiedział, że nie będzie uczestniczył w wydarzeniu.
REKLAMA

Tydzień temu, rodzina Franka Zappy ogłosiła, że współpracuje z Eyellusion aby stworzyć produkcję, podczas której hologram Franka Zappy będzie występował z artystami z którymi za życia współpracował - między innymi Steve Vai i Adrian Below.

REKLAMA
 

Gitarzysta Dweezil w rozmowie z fanem na tweeterze potwierdził, że odcina się od tego pomysłu.

Frank Zappa w 1967 ożenił się z Adelaide Gail Sloatman, z którą był do swojej śmierci. Mają czwórkę dzieci: Moon Unit, Dweezil, Ahmet Emuukha Rodan i Diva Thin Muffin Pigeen. Gail Zappa zarządzała biznesowo-muzycznym majątkiem rodzinnym prawnie ustawionym jako Zappa Family Trust. Żona wokalisty zmarła 8 października 2015 roku.

 

Po jej śmierci, dzieci Franka Zappy zostały podzielone. Ahmet i Diva stali się powiernikami majątku, podczas gdy Dweezil i Moon nie dostali nic. W ubiegłym roku, gitarzysta podczas swojej trasy z zespołem Zappa plays Zappa twierdził, że jego rodzeństwo groziło mu karą 150 000$ za każdy koncert.

Od 2006 roku Dweezil Zappa występuje w zespole Zappa Plays Zappa. Prowadzi również solową działalność artystyczną. W 2009 roku otrzymał nagrodę Grammy w kategorii Best Rock Instrumental Performance.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory