Specjalna edycja "Strange Days" - The Doors

REKLAMA
Zespół przygotowuje niespodziankę dla fanów, z okazji 50. rocznicy wydania drugiej studyjnej płyty.
REKLAMA

Powtarza się historia z początku tego roku. Doorsi przygotowali wówczas specjalną wersję ich debiutanckiego albumu - "The Doors" z 1967 roku.

REKLAMA

Edycja deluxe z zapowiedzianej płyty, nie będzie zawierać nowości i koncertowych dodatków. Zamiast tego koncentruje się na oryginalnym mono mixie albumu, który od lat nie jest dostępny dla fanów. Nowy album zostanie wydany przez pierwotnego inżyniera albumu Bruce'a Botnick'a.

Zestaw będzie dostępny 17 listopada.

 

"Strange Days" trafił do sklepów nieco ponad osiem miesięcy po debiutanckim debiutanckim albumie w styczniu 1967 r. Ze względu na większy budżet przydzielony zespołowi na drugi rekord, Morrison i spółka stworzyli album bardziej eksperymentalny. Był spokojniejszy i mniej spontaniczny, co nie zmieniało faktu, że utrzymany był w takim samym klimacie. Szczególnie ostatni utwór na płycie - "When The Music's Over" przypomina długie i dramatyczne "The End". Jim uznany został za dzikiego szamana rocka. Tuż po debiucie, pomimo wielkich oczekiwań producenta wobec komercyjnego sukcesu płyty, sprzedawała się nie najlepiej. Dopiero później, dzięki popularnym utworom ("People are Strange", "Love me Two Times") płyta stała się popularna i chętnie kupowana. Krążek ten został sklasyfikowany na 407 miejscu listy 500 albumów wszech czasów magazynu Rolling Stone.

Zapowiedziany album zawierać będzie dwie płyty - pierwszy dysk z oryginalnym zestawem stereofonicznym albumu, drugi z oryginalnym mono. Znajdziemy tam również rzadkie zdjęcia i stare notatki zespołu.

REKLAMA
 

The Doors - "Strange Days" (50th Anniversary Deluxe Edition), lista utworów:

Disc One: Original Stereo Mix Disc Two: Original Mono Mix

1. "Strange Days" 2. "You're Lost Little Girl" 3. "Love Me Two Times" 4. "Unhappy Girl" 5. "Horse Latitudes" 6. "Moonlight Drive" 7. "People Are Strange" 8. "My Eyes Have Seen You" 9. "I Can't See Your Face In My Mind" 10. "When The Music's Over"

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory