Aerosmith odwołują trasę koncertową

"Aero-Vederci Tour" miała zakończyć ponad 45- letnią karierę zespołu.

Grupa Aerosmith, która od kilku miesięcy podróżuje po świecie z trasą koncertową "Aero-Vederci Tour" poinformowała, że odwołuje ostatnie cztery koncerty, które miały odbyć się w Ameryce Południowej. Na oficjalnym profilu zespołu, czytamy, że z powodu niespodziewanych problemów zdrowotnych wokalisty - Stevena Tylera koncerty w Brazylii, Chile, Argentynie i Meksyku nie odbędą się. Według zaleceń lekarzy, Tyler nie może podróżować i występować. Sam artysta wyznał, że nie jest też w stanie zagrażającym życiu, ale musi poddać się opiece lekarzy. Przeprasza fanów i obiecuje powrót.

 

Ostatecznie zespół wycofał się z decyzji o zakończeniu swojej działalności. 2 czerwca kolejny raz odwiedzili nasz kraj, grając w krakowskiej Tauron Arenie. Po letnich europejskich występach wrócili z tournee po Ameryce Południowej.

Aerosmith od lat stanowią czołówkę gigantów rocka. Uwielbiani przez fanów - nadal inspirują, dzięki niezapomnianym piosenkom i koncertom, które przyciągają tysiące fanów na całym świecie. Takie utwory jak "Dream On", "Walk This Way", czy "I Don't Want To Miss A Thing" sprawiły, że zespół na zawsze wpisał się w kartę historii muzyki. W trakcie trwania ponad 45- letniej kariery Steven Tyler, Joe Perry, Joey Kramer, Tom Hamilton i Brad Whitford sprzedali ponad 100 milionów albumów i zdobyli niezliczoną liczbę nagród. W 2001 roku zespół został wprowadzony do Rock And Roll Hall of Fame.

 

SŁUCHAJ ROCK RADIA