Zmarł Hugh Hefner, założyciel Playboya

REKLAMA
Wiadomości pojawiła się w nocy na Twitterze "Playboya". Hugh Hefner miał 91 lat.
REKLAMA

Jak podaje w swoim oświadczeniu Playboy Enterprises, Hugh Hefner odszedł "spokojnie" we własnym domu.

REKLAMA

Logo z króliczkiem znają niemal wszyscy. Hugh Hefner założył "Playboya" 64 lata temu! W 1953 roku zainwestował w niego 600 dolarów. Projekt okazał się strzałem w dziesiątkę i już po kilkunastu latach majątek Hefnera liczony był w milionach.  

Na okładce pierwszego numeru "Playboya" znalazła się ikona popkultury Marilyn Monroe. Dla magazynu rozebrały się także m.in. Cindy Crawford, Claudia Schiffer, Kate Moss, Bogna Sworowska i Katarzyna Figura.  

Jednak nie spłycajmy, ten magazyn to nie tylko zdjęcia nagich kobiet. To także teksty takich osób, jak Kurt Vonnegut, Joyce Carol Oates czy Vladimir Nabokov. Publikowano tam też obszerne rozmowy z artystami i politykami. Wywiadów udzielili m.in. Fidel Castro, John Lennon, Donald Trump, Johnny Depp, Steve Jobs, Woody Allen czy Martin Luther King. 

Kiedy na rynku pojawiło się wiele podobnych tytułów, a Internet zalała nagość, nadeszły ciężkie czasy dla "Playboya". Wyniki sprzedaż magazynu zaczęły spadać. W 2016 roku zrezygnowano z publikowania nagich zdjęć. Jednak ta koncepcja się nie sprawdziła i po kilku miesiącach redakcja wróciła do tej koncepcji.   

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory