The Eagles nagrali cover dla Dana Fogelberga

REKLAMA
Zespół dołączył do artystów, którzy gościnnie wystąpią na płycie "A Tribute to Dan Fogelberg".
REKLAMA

Płyta, której premiera przewidziana jest na 17 listopada, zawierać będzie najbardziej znane utwory Fogelberga w wykonaniu innych artystów. Usłyszymy między innymi The Eagles i ich cover "Part of the Plan". Zaproszenie do nagrań przyjęli również Garth Brooks, Train, Boz Scaggs, Jimmy Buffett i inni.

REKLAMA

Dan Fogelberg zmarł w 2007 roku po trzyletniej walce z rakiem. Jego muzyka była połączeniem rocka, popu, folku, jazzu i muzyki klasycznej. Najbardziej znany jest ze swoich hitów "Longer", "Leader of the Band" i "Same Old Lang Syne", które powstały we wczesnych latach 80-tych.

 

Wytwórnia muzyczna BMG na temat Dana Fogelberga:

Fogelberg to jeden z najbardziej popularnych artystów lat 70. i 80. Był kluczowym elementem złotego wieku muzyki. Po ponad 30 latach na scenie, ma na koncie dwie złote i jedenaście platynowych płyt.

O nieżyjącym artyście wypowiedział się również Vince Gill, który dołączył do Eagles w tym roku:

REKLAMA

Zawsze kochałem muzykę Dan'a. Ponad 30 lat temu miałem okazję zaśpiewać na płycie "High Country Snows". To dla mnie wyjątkowa pamiątka.

 

"Tribute to Dan Fogelberg" został wydany przez wdowę po muzyku - Jean, Norberta Puthmana, Chucka Morrisa oraz Irvinga Azoffa, który był wieloletnim przyjacielem i menedżerem artysty. Album można już zamówić za pośrednictwem portalu Amazon i iTunes.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory