Bruce Springsteen rozpoczął serię koncertów na Broadwayu

REKLAMA
3 października miała miejsce premiera serii koncertów zatytułowanych "Springsteen on Broadway".
REKLAMA

Artysta swój debiut rozpoczął hołdem dla zmarłego przyjaciela Toma Petty'ego, który zmarł w poniedziałek, w wieku 66 lat.

REKLAMA

Wcześniej na Twitterze Springsteen pożegnał zmarłego kolegę słowami:

"Tu przy ulicy E jesteśmy zdruzgotani i zrozpaczeni po śmierci Toma Petty'ego. Nasze serca są skierowane do jego rodziny i kolegów z zespołu. Zawsze byłem głęboko spokrewniony z jego muzyką, gdy się widzieliśmy, czułem się jakbym spotykał dawno niewidzianego brata. Nasz świat będzie smutniejszym miejscem bez niego".

Niecodzienne koncerty "Springsteen on Broadway" odbywać się będą pięć dni w tygodniu, na deskach Walter Kerr Theater, jednego z najbardziej prestiżowych miejsc na Broadwayu. Sam główny bohater wydarzenia wyznał, że po niemalże 40 letniej karierze, chce pokazać od siebie coś bardziej wyjątkowego i wartościowego. Występy miały zakończyć się 26 listopada, jednak ze względu ogromne zainteresowanie, potrwają do 3 lutego 2018 roku.

 

Boss otworzył broadwayowską imprezę utworem "Growin 'Up", to drugi utwór z jego debiutanckiej płyty "Greetings From Asbury Park N.J.", wydanej w 1973 roku. Setlista składająca się z 15 utworów skupia się przede wszystkim na klasach ("Dancing in the Dark," "Thunder Road," "Born in the U.S.A."), z kilkoma głębszymi kawałkami ("Long Walk Home", "Land of Hope and Dreams" ).

REKLAMA

W jednym z ostatnich wywiadów, udzielonym dla New York Times artysta powiedział "Wielokrotnie grałem już swoje numery takie jak "Born to Run", ale kluczem do sukcesu jest podejście do tego, nie jako do powtarzania ciągle tego samego, ale pokazania go na nowo, aby to zrobić, twój duch musi być w 100 procentach obecny. Każdej nocy jest nowa publiczność, nowe twarze, nowe możliwości, więc mam szansę odnowić tego ducha i muzyczne emocje. Myślę, że jeśli fundament tego, co zbudowałem, jest tak dobry, to będę mógł sprawić, że moja publiczność poczuje, jakby widziała to po raz pierwszy".

Setlista Springsteen on Broadway: 1. "Growin' Up" 2. "My Hometown" 3. "My Father's House" 4. "The Wish" 5. "Thunder Road" 6. "The Promised Land" 7. "Born in the U.S.A." 8. "Tenth Avenue Freeze-Out" 9. "Tougher Than the Rest" 10. "Brilliant Disguise" 11. "The Ghost of Tom Joad" 12. "Long Walk Home" 13. "Dancing in the Dark" 14. "Land of Hope and Dreams" 15. "Born to Run"

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory