U2 opóźnili koncert w Buenos Aires. Powodem był... mecz!

REKLAMA
Zespół U2 miał zaplanowany występ w Buenos Aires, niestety godzina koncertu kolidowała z meczem reprezentacji Argentyny o awans do Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Muzycy wspaniałomyślnie opóźnili show.
REKLAMA

Reprezentacja Albiceleste mierzyła się 10 października z Ekwadorem. Stawką był awans na Mundial w Rosji. Irlandczycy zgodzili się zacząć swój koncert w ramach trasy "The Joshua Tree", by fani, a jednocześnie kibice, mogli obejrzeć futbolową rywalizację. Argentyńczycy mogli oglądać mecz na czterech wielkich ekranach na stadionie La Plata.

REKLAMA

Argentyna wygrała 3:1 i awansowała na Mistrzostwa Świata. Wszystkie gole dla drużyny Albiceleste strzelił Leo Messi.

U2 1 grudnia wydadzą "Songs Of Experience". W realizacji materiału udział wzięli Royal Blood, Ryan Tedder z OneRepublic, Jacknife Lee (R.E.M., The Killers) i Steve Lillywhite (The Rolling Stones, Morrissey). W zestawie znajdzie się poszerzona wersja utworu "XXX" Kendricka Lamara z udziałem Bono.

Inspiracją dla powstania obu płyt jest zbiór poematów "Songs of Innocence and Experience", osiemnastowiecznego angielskiego poety, malarza i mistyka, Williama Blake'a. Jeśli "Songs of Innocence" opisywała doświadczenia i inspiracje zespołu z lat 70. i 80., to nowy album jest kolekcją piosenek - osobistych listów do miejsc i ludzi bliskich sercu wokalisty, Bono: do rodziny, przyjaciół, fanów i. jego samego.

Krążek jest kontynuacją wydanego w 2014 roku albumu "Songs Of Innocence".

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory