Maskotka Iron Maiden w Angry Birds

Maskotka zespołu, Eddie the Head będzie bohaterem gry wideo. Gra w której bedziemy mogli zobaczyć Eddiego to najnowsza aktualizacja Angry Birds Evolution.

Eddie regularnie pojawia się na każdym albumie Iron Maiden, na singlach, w wielu artykułach oraz na żywo. Od jutra przez dwa tygodnie będzie pojawiał się we wspomnianej grze, gracze którym uda się zrekrutować Eddiego the Bird do swojej drużyny będą mogli zachować tą postać na stałe.

Rovio firma, która stworzyła Angry Birds, oznajmia, że wprowadzenie maskotki zespołu do gry było dla nich oczywistością.

"Nasz zespół jest wypełniony wieloma fanami Iron Maiden, a Eddie był zarówno naszym pierwszym wyborem, jak i naturalnym dopasowaniem", powiedziała Miika Tams, wiceprezes ds. Gier i produktów z firmy Angry Birds Evolution. "Nadszedł czas, aby Eddie stał się jedną z prawdziwych ikon rocka. Wiemy, że fani jak tylko go zobaczą na Wyspie Ptaków, to od razu go pokochają." - dodała.

Eddie the Bird pojawi się na czterech poziomach, w katalogu Iron Maiden na każdy z okazji świętowania innego albumu zespołu. W tym czasie z okazji zbliżającego się Halloween Bird Island zostanie przekształcona w ciężką metalową oazę, stanowiącą hołd dla zespołu jak i całego gatunku.

Niedawno Iron Maiden podpisał kolejną umowę partnerską, zapowiadając stworzenie nowego piwa w belgijskim stylu. Na etykiecie butelki również będzie można znależć wizerunek Eddiego.

Zespół prowadził latem tego roku tournee Book of Souls, a wkrótce ma wydać nowy album. Tymczasem wokalista zespołu Bruce Dickinson jest w podróży promującej swoją książkę ze wspomnieniami, co to oznacza?

SŁUCHAJ ROCK RADIA