[Metallica] Do sieci trafiło demo "Master Of Puppets" z 1985 roku!

REKLAMA
Zespół zapowiedział reedycję płyty "Master of Puppets". Z tej okazji do sieci trafił bardzo ciekawy materiał...
REKLAMA

"Master of Puppets" ukazał się 3 marca 1986 roku. Był to trzeci studyjny album w dyskografii Metalliki, wydany po raz pierwszy przez wytwórnię Elektra Records. To również pierwszy album grupy, który zyskał status platyny. W samych Stanach Zjednoczonych pokrył się 6- krotną platyną. Przełomowe, zawierające nowe brzmienia wydawnictwo, było ostatnim nagranym z tragicznie zmarłym basistą Cliffem Burtonem. W sumie krążek sprzedał się w liczbie ponad 10 milionów egzemplarzy na całym świecie.

REKLAMA

Lars Urlich w wywiadzie z okazji 30. rocznicy wydania płyty, wyznał magazynowi Rolling Stone:

W czasach, gdy tworzyliśmy "Master Of Puppets" nie byliśmy świadomi swoich możliwości i tego na co nas stać, nie myśleliśmy tak jak "gwiazdy rocka" o wielkich posiadłościach w Beverly Hills i światowej sławie. Wtedy, wystarczało nam odtwarzanie muzyki i picie piwa.

Reedycję zapowiada m.in. jedna z pierwszych zarejestrowanych wersji tytułowego numeru. Posłuchajcie, jak brzmi wersja demo z 1985 roku:

 

Album niespodziewanie okazał się przełomem w karierze zespołu. Zaledwie miesiąc po wydaniu trafił na 29 miejsce amerykańskiej listy Billboard. Kilka miesięcy później, otrzymał tytuł złotej płyty w USA za sprzedanie 500 tysięcy kopii. Album przez niektórych krytyków określany jest mianem najlepszego album heavymetalowego jaki kiedykolwiek został nagrany. Magazyn "Time" umieścił go wśród 100 Albumów Wszech Czasów - listy zestawiającej najlepsze i najbardziej wpływowe płyty wszech czasów.

REKLAMA

"The Limited Edition Deluxe Box Set" ukaże się już za niecały miesiąc, bo 10 listopada. Wydawnictwo będzie zawierało niewydane wcześniej nagrania i wywiady, nadrukowaną wersję oryginalnego albumu LP, kilka nagrań koncertowych zarejestrowanych zarówno przed, jak i po wydaniu albumu. Kolekcja zawiera również nagranie kasetowe z końcowym koncertem zespołu, w którym wystąpił jeszcze basista Cliff Burton, który zginął w wypadku autobusowym we wrześniu 1986 roku, oraz nagrania z kolejnych miesięcy, gdy do zespołu dołączył nowy basista - Jason Newsted. Dodatkowo, w boxie znajdzie się 108-stronicowa książka w twardej oprawie, 3 płyty winylowe, 10 CD, kasetę, 2 pyty DVD, litografię, folder z odręcznie napisanymi tekstami, a także zestaw 6 plakietek.

 

- Ta reedycja dostarczyła dodatkowych emocji - powiedział Lars Ulrich w lutym ubiegłego roku na łamach Rolling Stone. - Zatrzymujesz się i myślisz o tych wszystkich szaleństwach, ale także o tym, jak szczęśliwi jesteśmy będąc tutaj i robiąc to.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory