Steely Dan rozpoczyna pierwszą trasę koncertową po śmierci Waltera Beckera

REKLAMA
Steely Dan i Donald Fagen rozpoczął swoją pierwszą trasę po śmierci współzałożyciela Waltera Beckera.
REKLAMA

Fagen po raz pierwszy, po śmierci Beckera poprowadził Steely Dan 12 pażdziernika w Orillia Packet and Times, gdzie powiedział: "Podczas testu dźwiękowego codziennie sprawdzałem setlistę", wspomniał. "I teraz czuję się naprawdę nieprzygotowany, próbuję to sobie wyobrazić. Poproszę kilku innych członków zespołu, ale on miał swój styl, naprawdę za nim tęsknię"

REKLAMA

Kreatywnie oraz osobiście, Fagen może przez jakiś czas przeżywać pustkę po długoletnim partnerze. Podczas dyskusji na temat śmierci Beckera, który od paru lat zmagał się z problemami zdrowotnymi, powiedział, że podziwia jego walkę oraz pasję, którą była muzyka. "Przez ostatnie kilka lat naprawdę cierpiał - zwłaszcza przez ostatni roku". - powiedział Fagen. "Ale on był wojownikiem, wszystko, co tylko chciał robić, to grać, to było jego życie. Świetnie, że to robił".

Powrót Steely Dan na trasę koncertową 12 pażdziernika w Tulsie wyróżniały piosenki dla fanów heavy metalu. Zagrano między innmi "Book of Liars", piosenkę Beckera, którą Fagen zagrał na koncercie jako hołd. "Myślę, że śpiewał to lepiej niż ja", upierał się, "ale dałem z siebie wszystko". - Powiedział.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory