Foo Fighters udostępnili nowy utwór

Utwór "Soldier" z nadchodzącej składanki charytatywnej, pojawił się dzisiaj w sieci.

Zespół podzielił się z fanami nową piosenką "Soldier", który pojawi się na nowej kompilacji "Planned Parenthood". Na wspomnianej składance wystąpią między innymi: Björk, John Legend, Bon Iver, Feist oraz wielu innych artystów.

Projekt ten ma cel charytatywny. Wszystkie pieniądze ze sprzedaży oraz reklam przy streamowaniu albumu, będą przeznaczone na fundację zdrowotną.

"Ten projekt jest szansą dla artystów i fanów, na podejmowanie znaczących działań mających na celu ochronę dostępu do opieki zdrowotnej milionów kobiet, mężczyzn i młodych ludzi. Mamy nadzieję na dalsze misje Planned Parenthood w celu zbudowania świata, w którym wszyscy będziemy mieć pełną kontrolę nad własnymi organami i mogą decydować o własnym losie - niezależnie od rasy, statusu imigracyjnego, statusu społeczno-ekonomicznego, tożsamości płciowej czy orientacji seksualnej. To pisarze, artyści, muzycy, komicy, artyści wizualni i inne osoby publiczne - wszyscy wspólnie tworzą coś w celu wspierania opieki zdrowotnej i praw człowieka".

 

Zdaniem założycieli fundacji, prawodawcy z ekstremalnymi poglądami ciężko pracują, aby zamknąć Planned Parenthood. Jeśli się uda, miliony Amerykanów utracą dostęp do podstawowych usług zdrowotnych, w tym testów i leczenia STD oraz badań nad rakiem. Fundacja z pomocą artystów i zarobionych pieniędzy, stara się temu zapobiec.

SŁUCHAJ ROCK RADIA