Ian Gillan ogłasza wydanie swojego box setu

Tematem box setu zatytułowanego "The Voice of Deep Purple" jest kariera Iana Gillana wokalisty zespołu Deep Purple.

Premiera box setu ma nastąpić 17 listopada i ma na celu zilustrowanie niesamowitej oraz bardzo zróżnicowanej kariery wokalisty. W zbiorze największych dzieł artysty będzie można znależć album Naked Thunder z 1990 roku, album "Ian Scarlet" zespołu Ian Gillan z 1977 roku oraz "Accidentally on Purpose" z 1988. Dodatkowo dołączono także pięć premierowych utworów i wywiad z Gillanem.

W kwietniu tego roku Deep Purple wydało swój 19 album zatytułowany "inFinite". Zespół jest obecnie na długiej trasie koncertowej "Long Goodbye", która może zakończyć działalność zespołu. Gillan niedawno zastanawiał się nad sugestią, żeby pierwotny gitarzysta Ritchie Blackmore powrócił do zespołu. "Ritchie ma trudny charakter - nie ma co zaprzeczyć" - Powiedział. Jednak jak stwierdził gdyby tak się stało byłby to koniec zespołu.

"Ritchie rozstał się z zespołem. Kiedy opuścił zespół w środku trasy koncertowej, nagle przestał padać deszcz a grupę oświetliło słońce. Ian Paice znowu był szczęśliwym facetem. Jon Lord odzyskał powagę, a Roger wyszedł w końcu spod skały. Wszyscy znowu byli normalni. - Dodał

Czy Box Set Gillana będzie hitem? Tego dowiemy się już 17 listopada.

SŁUCHAJ ROCK RADIA