Wyjątkowa pamiątka po Johnie Lennonie wystawiona na aukcję

Ta wyjątkowa pamiątka to album Beatlesów z ręcznie narysowaną przez Johna Lennona grafiką.

Na stronie aukcji została określona mianem "najrzadszej płyty Beatlesów na świecie", a organizatorzy aukcji liczą, że przedmiot zostanie sprzedany za co najmniej 200 000 dolarów lub więcej.

Historia przedmiotu jest bardzo ciekawa. Na początku album znajdował się na ścianie mieszkania Johna Lennona w Dakocie w Nowym Jorku, dopóki to Lennon nie umówił się z Davem Morrellem, aby dokonać wymiany. Na pustej tylnej okładce Lennon narysował obraz mężczyzny z łopatą i psem. Dodał do tego komiksowy dymek w którym napisał: "Do Dave'a z John Lennon, 7 grudnia 71".

W zamian Lennon otrzymał kasetę z taśmę magnetofonową z pirackim nagraniem płyty Beatlesów o nazwie Yellow Matter Custard. Na okładce albumu podpisali się również Paul McCartney i Ringo Starr. Podpisy zostały uwierzytelnione przez eksperta. Album został wystawiony na sprzedaż przez znanego kolekcjonera Beatlesów Stan Panenka.

- Termin "światowej klasy" jest trochę nadmiernie używany w opisach przedmiotów kolekcjonerskich" - pisze Heritage Auctions w swoim spisie. - Nazwanie tej wyjątkowej, rzadkiej oraz pożądanej pamiątki po Beatlesach jako "światowej klasy" nie jest jednak przesadą.

Do albumu dołączony jest również list autentyczności od znanego eksperta autografów Beatlesów Franza Caiazzo. List kończy się wskazaniem znaczenia przedmiotu.

Uczestnicy aukcji otrzymali już cenę początkową wystawianego przedmiotu, która wynosi 100 000 USD. Cena rezerwowa zostanie ujawniona po 4 listopada. Ciekawe kto i za jaką cenę stanie się nowym posiadaczem tej wyjątkowej pamiątki.

SŁUCHAJ ROCK RADIA