Przebój Led Zeppelin w filmie Marvela Thor: Ragnarok

REKLAMA
Muzyka z piosenki "Immigrant Song" pojawia się zarówno w trailerze jak i w całym filmie "Thor: Ragnarok". W nowym wywiadzie reżyser Taika Waititi opowiada o wpływie ścieżki dżwiękowej na kształt powstania nowego filmu.
REKLAMA

W wywiadzie dla Den of Geek! możemy przeczytać, że Waititi skontaktował się z Marvelem w sprawie nowego filmu o Thorze. Jednak studio nie dawało konkretnych wytycznych jak ma wygladać fabuła nowego filmu. Dla tego reżyser stworzył demo filmu składające się z ujęć z innych filmów, które uważał za dostatecznie energiczne, kolorowe i doskonale pasujące do nowego filmu. Do demówki dołączył również ścieżkę dźwiękową z "Immigrant Song".

REKLAMA

Żaden z kierowników produkcji nie znał jednak tego klasycznego utworu. Po usłyszeniu muzyki zaczęli mówić: Och, to naprawdę niezłe, to jest fajna piosenka, co to jest?

Miałem kamienną minę - oznajmił Waititi i odpowiedział:

"To "Immigrant Song" zespołu Led Zeppelin's jedna z najbardziej znanych piosenek wszech czasów".

Od samego początku pracy nad filmem reżyser uważał, że użycie do filmu "Immigrant Song" jest idealnym pomysłem i pasuje do głównego bohatera.

REKLAMA

The Telegraph opisuje użycie utworu w sekwencji walki zauważając, że Led Zeppelin kiedyś nie zgadzał się na licencjonowanie muzyki do filmów, robiąc wyjątki dla filmu Crowe Camerona "Almost Famous". Zespół zaprzeczał jakoby Richard Linklater zgodził się na użycie piosenki "Immigrant Song" w School of Rock, dopiero odtwórca główej roli Jack Black miał przekonać zespół do wykorzystania utworu.

Thor: Ragnarok swoją premierę bedzie miał w najbliższy piątek, 3 listopada.

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory